GEMİ YAT TEKNE ALARM İZLEME VE OTOMASYONU YAZILIMI YATOT14
YACHT ALARM MONITORING AND AUTOMATION SYSTEM
YATOT14 Yat alarm izleme ve otomasyon yazılımı, yat,tekne ve gemiler için özel olarak düzenlenmiş ve yazılmıştır..
Yatta kumanda merkezindeki bilgisayarla 5 ayrı kategoride veya 5 ayrı plan üzerinde yattaki olaylar,arıza ve alarmlar izlenerek sonucuna göre otomatik yada manuel kontroller yapılır.
Bu yazılımın en önemli özelliği her yat planına uygulanabilmesidir.6 ayrı kategoride Yat planları ve firma logosu  program üzerine eklenebilir.96 Adet dedektör resimleri seçilerek ; 24 lü gruplar halinde bu planlara    
     yerleştirilebilir. 6. kategoride kamera görüntüleri bilgisayardan seyredilebilir.
Buradaki Olay,arıza ve alarm sayısı 96 adet dijital, 24 adet de analog büyüklük şeklindedir.İnteraktif kontrol sayısı ise 24+10+10 dir.Bu kontroller bilgisayar üzerindeki butonlar vasıtasıyla uzaktaki 44 adet röle ile
      yapılır.
Dijital girişler: Kontak şeklinde verilebilecek bütün alarm,arıza ve olaylardır.Bütün dijital girişler optokuplör lerle yapılmakta dolayısıyla elektriksel olarak yalıtkanlık sağlanmaktadır.
 
     Analog girişler:Tank seviye ölçümleri,Voltmetreler,ampermetreler,basınç ve sıcaklıklar değişiklikleri olabilir.Bunlar 4-20mA ve 0-5V şeklinde büyüklükler olabilir.
Etiketleri değiştirilebilen 6 Ayrı kategorideki plan üzerindeki gösterge ve butonların yerleri mouse'la sürükle-bırak (Drag-drop) teknolojisi ile kullanıcı tarafından uygun yerlere yerleştirilebilir.
     
       İsimleri,şekilleri ve büyüklükleri değiştirilebilir.
Bütün alarm , arıza ve sistemle haberleşememe olayları kullanıcıya bildirilmekte ; ve bu olaylar tarihlerle birlikte kayıt olmakta ; istenildiğinde yazıcıyla çıktısı alınabilmektedir.
Sistem, master-uydu prensibiyle çalışmaktadır.Master sorgular;uydular cevap verir.Tüm sistemin sorgulaması 4sn de tamamlanmaktadır.Interaktif kontroller ise anında olmaktadır.
 
      Elektronik haberleşme sistemi RS232,RS485 ve RS422 formatları şeklindedir.Haberleşme hızı 9600 Baud dur.Uydulardan gelen ASCII bilgileri istenildiğinde izlenebilmektedir.

ÖRNEK KULLANIM:

 

LOGO

 

TANKLAR:

SİNTİNE POMPALARI:

FANLAR ALARMLAR :

LUMBOZ KAPAKLARI:

DENİZ FENERLERİ:

KAMERALAR:

 

 

 

 

 

             Etiketler: Yat gemi tekne otomasyon sistemi,Yat gemi tekne otomasyon sistemi yazılımı,yat gemi tekne otomasyonu,akıllı yat gemi,akıllı yat sistemi ,yacht automation systems,yacht automation systems software,yacht,automation,systems,control,kontrol,Tenklar,Fanlar ve alarmlar,Lumboz Kapakları,Sintine pompaları,Deniz Fenerleri


Anasayfa |  E-Posta >> geta@geta-electronic.com                  © GETA Elektronik San. ve Tic. A.Ş. 1993-2024 Her hakkı saklıdır.